Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 18 чоловік

Зміни в навчальній програмі

Дата: 26 серпня 2018 о 16:08, Оновлено 14 травня 2021 о 10:31

Міносвіти України переглянуло шкільні програми і запропонувало новий графік канікул 25.06.2017 12:50. Доки учні відпочивають, урядовці взялися оптимізувати майбутній навчальний процес. Міністерство освіти оприлюднило оновлені програми для 5 -- 9 класів, над якими робота тривала ще з лютого. Напрацьовані зміни вже затвердила колегія освітнього відомства. Низка формальностей -- і вони набудуть чинності. Експерти кажуть, тепер учителі матимуть можливість самостійно обирати черговість тем і розподіляти на них час, а також моделювати програму на свій розсуд. У вивченні основних предметів упроваджуватимуть наскрізні теми. “Наприклад, -- пояснює міністр освіти Лілія Гриневич, -- наскрізною темою може бути “Підприємливість і фінансова грамотність”. Під час вивчення матеріалу з математики зміст завдань буде прив’язаний до цієї теми: дітям пропонуватимуть сформувати родинний бюджет із використанням математичних знань, які вони опановують, запланувати фінансові витрати на проїзд тощо”.   По-новому школи зможуть визначати і структуру навчального процесу. Як варіант запропоновано триместрову систему: шість періодів навчання, тобто триместрів, чергуються із шістьма періодами відпочинку.   “Головна мета перегляду навчальних програм -- усунути дублювання між предметами, прибрати зайве, дати більше можливостей формувати програму на розсуд учителя, -- каже експерт Аналітичного центру CEDOS Ірина Когут. -- Наші навчальні програми нині складаються з надміру речей, які треба просто вивчити і запам'ятати, на шкоду змістовій частині освіти. Це велика проблема для базової школи. Бо можна ще говорити про те, що у початковій школі треба тренувати фундаментальні навички. А у базовій школі діти вже повинні вчитися аналізувати інформацію, висловлювати свою думку (усно й письмово) й використовувати набуті знання”. Загалом оновлено програми зі 16 предметів. На етапі обговорення науковці, вчителі та представники громадськості внесли понад 10 з половиною тисяч пропозицій.

Про які саме зміни йдеться?

        “Візьмімо, для прикладу, українську літературу, -- каже експерт з питань середньої освіти Людмила Дяченко. -- Тут скасували заучування напам'ять загадок, прислів'їв і приказок у 5 класі, байки Леоніда Глібова “Щука” -- у 6-му, віршів Олега Ольжича та Олени Теліги -- у 7-му. А з програми для 9 класу вилучили вивчення повісті “Кайдашева сім'я” Івана Нечуя-Левицького. Водночас додали по одній годині на вивчення творів Тараса Шевченка, Григорія Квітки-Основ'яненка, Василя Симоненка, Богдана Лепкого та низки інших авторів”. Зміни зачепили й інші дисципліни.

          “Якщо говорити про історію, то у 7 -- 9 класах мають синхронізувати вивчення історії України та всесвітньої історії, -- зазначає пані Дяченко.

         У географії для 8 класу з теми “Географічний простір України” вилучили питання про геополітику як надто складне.

         Тим часом дещо ускладнили програму з інформатики. Ознайомлення з комп'ютерною графікою перенесли з 8-го на 6 клас. Текстові процесори вивчатимуть тепер у 8-му, а не 9 класі. Натомість учні 9 класів опановуватимуть основи баз даних і 3D-графіку.

          Зміни будуть і у програмі “Основ здоров'я”: додасться годин на вивчення правил безпечної поведінки в інтернеті, соцмережах та громадських місцях.

         А от фізкультура для школярів поповниться сімома новими модулями. Це регбі, корфбол, петанк, фехтування, військово-спортивні ігри, степ-аеробіка, чирлідинг. -- Як загалом розцінюєте підготовлені зміни?   І. Когут: -- На жаль, у нашій школі далі ставку роблять на відтворювальні завдання. Якщо вивчити на один вірш менше чи прочитати на один однотипний твір менше і виконати за ним такі самі завдання, які поставлені за іншим твором, то учень, власне кажучи, нічого не втратить. Це добре. З другого боку, всі інші завдання залишаються незмінними: решта віршів вивчатимуть, решта творів аналізуватимуть за однією виробленою схемою, решта формул запам'ятовуватимуть без розуміння змісту і контексту. Отже, зміни виправдані, але недостатні. Нам варто чекати нових державних стандартів, які розроблятимуть у рамках “Нової навчальної школи” і, відповідно до них, нових навчальних програм”. -- Усе в житті повинно мати певну логіку, -- додає Віктор Громовий, керівник Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти, заслужений вчитель України. -- Бо якщо не на той гудзик застібати сорочку, то самі розумієте: результат буде не той, який потрібен. А ми в освітній галузі почали застібати не на той гудзик. Ми не оновили стандартів. Вони не відповідають задекларованому компетентнісному підходу. Що маю на увазі? Якщо, приміром, говоримо про предмет історію, то важливо не сліпо запам'ятати й відтворити дати, а демонструвати історичне мислення. У навчальних програмах істотних змін немає. І розвантаження насправді не бачу. Це, правду кажучи, косметичні зміни. Якісь недоречності усувають, але це не справжня реформа освіти”.   -- Які зміни можуть бути у структурі шкільних канікул? Л.Дяченко: -- Тут маємо кілька варіантів. Перший — продовжити практику класичної організації канікулярного часу: навчальний рік поділено на чотири чверті з короткими осінніми, зимовими і весняними канікулами та тривалим відпочинком улітку. Другий варіант -- розділити навчальний час на три триместри, а канікули зробити тривалішими. Третій -- поділити рік на п'ять частин, між якими буде чотири канікулярні періоди по 6 -- 7 днів кожен.  Фахівці вважають, що така організація навчального процесу допомогла б правильно розподілити навантаження на школярів і вони б не  перевтомлювалися.   І. Когут: -- За законодавством, загальноосвітній заклад визначає структуру навчального року (тривалість навчального року і тривалість канікул) самостійно й погоджує її з органом управління освіти. Але всі рекомендовані Міносвіти та МОЗ пропорції мають бути дотримані: 34 -35 днів школярі відпочивають (без урахування літа), а решту часу навчаються.

У новому навчальному році школярам змінять час і тривалість канікул. Навчальний процес поділять на 6триместрів.

         Триместри в школі 2017-2018 — це відносно нова, досить незвична для наших дітей форма організації навчального часу. Час навчання розподіляється рівномірно, тобто ділиться на рівні частини, і проміжки між навчанням і відпочинком практично однакові.Фахівці вважають, що така організація навчального процесу допомагає правильно розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтому навіть в учнів початкової школи.

         У триместровій системі навчання загалом 6 навчальних періодів — триместрів і б періодів відпочинку — канікул. Тривалість кожного триместру — п'ять або шість тижнів, тривалість канікул — тиждень. Виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.

          Попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальний рік виглядає наступним чином: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку.

1 триместр/осінні канікули — від 2 до 8 жовтня включно;

2 триместр/осінні канікули 2 етап — від 17 до 23 листопада включно;

3 триместр/зимові канікули — від 2.7 грудня до 8 січня включно;

4 триместр/зимові канікули 2 етап — від 21 до 27 лютого (іноді ці канікули носять назву весняних);

5 триместр/весняні канікули — від 10 до 16 квітня включно;

6 триместр/літні канікули — від 1 червня до 31 серпня включно.

       Час відпочинку в школах із триместровою системою навчання практично не збігається з канікулами за звичайною, четвертною системою. Винятком стали хіба що традиційні новорічні канікули — робити вихідним останній тиждень до і перший тиждень після Нового року рекомендує Міністерство освіти.

        Аналогічні справи і з довгими літніми канікулами — за наказом профільного відомства в цей період відпочивають абсолютно всі школярі незалежно від системи навчання.Міністерство освіти визначає тільки загальну тривалість часу навчання і часу відпочинку плюс дає рекомендації по датах початку й закінчення канікул. За школою ж залишається право самостійно встановлювати канікулярний час — зрозуміло, у рамках рекомендацій міністерства.

        Ось і відпочивають діти різних шкіл та різних регіонів у різний час — десь початок канікул довелося «посунути» через сильні морози або весняні паводки, десь, навпаки, усе йде чітко за наміченим планом.

       Так що точні, остаточні дати початку й закінчення шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальний рік визначає шкільне керівництво.

Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2017/06/25/249111-minosvity-ukrayiny-pereglyanulo-shkilni-programy-zaproponuvalo-novyy-grafik

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.